دسته بندی ها
  Filters
  اطلاعات تماس
  جستجو

  ادامه مطلب پرده بکارت

  پرده بکارت از نظر "جنس" دو نوع است
  پرده بکارت ارتجاعی
  که حین دخول پاره نمی شود، اما "کش" می آید و معمولا خونریزی ندارد. فردی که با پرده ارتجاعی دخول داشته، اما خونریزی ندیده است، باید بداند، در معاینه امکان تشخیص دخول وجود دارد. چون درسته که پرده پاره نشده است اما "کش آمده" و ظاهرش تغییر پیدا میکند.

  پرده بکارت غیر ارتجاعی
  یعنی پرده ی بکارت قابلیت کش آمدن ندارد و با پارگی از بین میرود. پرده های بکارت غیر ارتجاعی، حتما خونریزی خواهند داشت.

  پرده بکارت از نظر "شکل" چند نوع است که به انواعی از آن اشاره میکنم :

  پرده بکارت حلقوی
  در این نوع، پرده بکارت به شکل حلقه‌ای پیرامون ورودی واژن را پوشانده است و سوراخ گردی وسط پرده ایجاد شده است. اندازه ی این سوراخ بسیار متغیر است .

  پرده بکارت سپتوم دار یا تیغه ای
  پرده ای كه پل پوستی در طول ورودی واژن دارد. گاهی این پل شناسایی نمی شود و فقط باعث نزدیکی های دردناک می شود. گاهی برای اولین بار طی زایمان طبیعی دیده می شود.

  پرده بکارت غربالی (سوراخ سوراخ)
  این پرده به طور كامل در عرض واژن كشیده شده و کاملا واژن را پوشانده، اما سطح آن سوراخ سوراخ است. این سوراخها معمولا ریز هستند.

  پرده بکارت دندانه دار (شرابه ای)
  شبیه پرده حلقوی است با این تفاوت که کناره هایش نامنظم است. در واقع تفاوت این نوع پرده با پرده حلقوی یا گرد فقط در هفت و هشتی بودن لبه های حفره می باشد.

  پرده بکارت مسدود (بدون سوراخ)
  این نوع پرده هیچ سوراخی ندارد و کاملا مسدود است. در دخترانی كه به سن بلوغ می رسند، در صورتیكه دارای پرده بسته باشند، خون قاعدگی پشت آن جمع شده و نمی تواند خارج شود در نتیجه باعث بروز درد می شود، اینگونه افراد باید به دكتر مراجعه كرده تا طی عمل جراحی و ایجاد برشی در سطح پرده، خون قاعدگی از آن خارج شود.

  منبع : مرکز آموزش و مشاوره بهارنکو

  انصراف از نظر