دسته بندی ها
  Filters
  اطلاعات تماس
  جستجو

  اقتدار مرد چیه و چه کارهایی اقتدار رو افزایش میده؟

  در این مطلب میخوام به یکی از پایه و محوری ترین ویژگی مردان یعنی اقتدار بپردازم ودر ابتدا این سوال که اصلا مرد چرا باید اقتدار داشته باشه؟
  اگر از یک خانم پرسیده بشه شما چرا میخواهید ازدواج کنی؟ رایجترین جواب هایی که میشنویم اینه که دوست دارم یک نفر باشه منو مورد حمایت و تکیه گاهی قرار بده جالبه بدانید حتی اگر این خانم شاغل باشه و از حمایت خانواده اش هم بهره ببره بازم به دنبال این ویژگی هاست.

  در اینجا سوال اینه که اگه شوهر شما بخواد این ویژگی ها رو داشته باشه باید ایشون کوچک باشه یا بزرگ؟
  البته منظورم کوچکی یا بزرگی در ویژگی های شخصیتی از قبیل رشد عقلی، اخلاقی، عاطفی و خلقی و ... است و نه الزاما در قدو هیکل و سن و تحصیلات که اگر در این ویژگی ها هم بزرگ باشه که بهتر است و اگرم نباشه بسته به شخصیت دو طرف مشکلی ایجاد نمیکنه!!!

  خانم ها خیلی  جالبه بدانید یک مرد به صورت ناخودآگاه و خودآگاه دائم درزندگیش درحال کسب ویژگی اقتداره!!!
  و جالبتر اینه بدانید حتی ویژگی هایی هم که از طریق وراثت به او رسیده داره بهش کمک میکنه تا اقتدار یا همان بزرگی و  مالکیت و تصمیم گیرندگی رو داشته باشه!!
  خوب به بدن همسرتون نگاه کنید ببینید اونا از شما عضلانی تر و درشت تر هستند اینا ویژگی هایی است که در کسب اقتدارش کمک میکنه و از طریق وراثت بهشون منتقل میشه پس هم خانم ها این اقتدار رو از همسرشون انتظار دارن و هم به صورت طبیعی یک مرد به دنبال این حس هست.
   
  خوب حالا که یک مرد به دنبال اقتداره طبیعی است که از مکان و زمان و افراد و رفتارها و پیام هایی که این حس یعنی اقتدار رو بهش بده استقبال کرده و واکنش های بسیار خوبی به اونا میده طوری که در خودش احساس مسوولیت و تکیه گاهی و حمایتگری رو نسبت به منبع اقتدار دهنده به خودش واجب میدونه پس یک زن باید به مردش اقتدار بده تا دردایره توجه،حمایتگری وتکیه گاهی شوهرش قرار بگیره

  در اینجا به چند راهکار ساده اشاره میکنم:
  اولین راهکار اینه که سعی کنید هنگام درخواست با مرد از جملات و افعال دستوری استفاده نکنید.
  مثلا به جای اینکه بگید اون لیوان رو بده بگید میتونی اون لیوان رو بدی؟؟یادتون باشه استفاده از جملات کامل میتونه واکنش هایی از جمله کم توجهی و لجاجت و حتی مخالفت رو از سوی مرد به سمت شما گسیل کنه
  راهکار دوم اصطلاحا استفاده از انرژی زنانگیتون هست

  مثلا در مثال بالا  به جای اینکه بگید لیوان آب رو بده وحتی به جای اینکه بگید میتونی لیوان آب رو بدی میتونید بگید وای چقدر تشنه ام شده؟؟؟
  در اینجا مردتون ناخودآگاه تحریک میکنید مشکل رو حل کنه
  راهکار سوم دادن اختیار به مرد است
  بسیاری از خانم ها به دنبال محدود کردن و بازجویی همسرشون هستند البته ممکنه ریشه اش در رفتار مردشون از قبیل نقص توجه به زن باشه که خوب باید به جای خودش مورد بررسی و اصلاح رفتار قرار بگیره ولی نباید محدود کردن مرد رو به همراه داشته باشه مثلا خیلی خانم ها به مردشون میگن حقوقت رو چه کار کردی ؟؟و یا نمیخواد به رفیقت یا خانوادت پول بدی!

  در اینجا ما داریم اختیار مدیریت زندگی رو از او میگیریم و طبیعی است که اونم یا لجاجت میکنه و یا زیر بار مسوولیت نمیره و به ما بی توجه میشه !!!
  دراینجا خیلی راحت میتونیم بگیم من کاری به این ندارم چند حقوق میگیری ولی مطمئنم هر کاری کنی نمیگذاری من سختی بکشم و اذیت بشم!!! و مطمئنم حواست به زندگیمون هست
  راهکار چهارم استفاده از ابزار ناز و طنازی است متاسفانه امروزه بسیاری خانم ها این راهکار رو نوعی لوس بازی میدونن و در حالی که نمیدونن همسرانشان تشنه ناز و طنازی اونا هستند خانم ها ناز فطرتا" در وجود شما هست فقط کافیه کمی به خودتون برگردید حتما اونو پیدا میکنید
  راهکار پنجم تشویق و قدردانی و اصطلاحا ذوق مردتون هست متاسفانه امروزه خیلی خانم ها فرهنگ تشکر و قدردانی رو در مقابل رفتاری که مردشون انجام میده ندارند و خوب طبیعتا موجب کاهش توجه مرد به اونا میشه

  در پایان باید این نکته رو بگم که چون مردان به صورت طبیعی به دنبال کسب اقتدار و احساس بزرگی هستند اگر این رو از رفتارهای طرف مقابلشون نگیرن سعی خواهند کرد  طرف مقابلشون رو بارفتارهایی مثل کم محلی، پرخاشگری، کتک و حتی اهانت کوچک کنند تا حس اقتدار رو به دست بیارند فکر کنم الان متوجه شدید چرا گاهی همسرتون اصطلاحا قهر میکنه و محلتون نمیگذاره!

  منبع : مرکز آموزش و مشاوره بهارنکو

  انصراف از نظر