دسته بندی ها
  Filters
  اطلاعات تماس
  جستجو

  بهداشت زناشویی

  الف ) بهداشت جسمی
  1⃣⬅️برطرف ساختن بوی نامطبوع :

  بوی خوش بدن، در ایجاد جاذبهٔ جنسی، تهییج و تشدید علاقهٔ زن و مرد به یکدیگر بسیار موثر است و بر عکس، بوی بد، زننده و نامطبوع، در گریزان ساختن همسران از یکدیگر و ایجاد تنفر و سرد مزاجی بسیار موثر خواهد بود؛ از این رو، متخصصان امر زناشویی هشدار داده اند که بوی زنندهٔ دهان که ناشی از دندان های عفونی، لوزه های ملتهب و چرکی، یا عفونت ریه هاست ، برای هیچ کس مطبوع نیست؛ بنابراین، پیش از آمیزش، باید به این نکته توجه داشت .

  برای برطرف ساختن بوی نامطبوع، باید دندان ها را مسواک زد و بدن را با آب گرم و صابون خوش بو شست و شو داد، یا عطر های مناسب بهره گرفت.
  2⃣⬅️خالی کردن مثانه پیش از آمیزش :
  از جمله توصیه های پزشکی این است که باید، پیش از آمیزش و پس از آن ، مثانه را از ادرار خالی کرد. متخصصان، ادرار نمودن پیش از آمیزش را برای زنان ضروری تر می دانند و معتقدند، رعایت نکردن این امر ، زمینه را برای عفونت اعضای تناسلی، فراهم می سازد.

  3⃣⬅️آمیزش نکردن با شکم پر :
  هنگام پر بودن شکم ,زمانی که معده به هضم غذا مشغول است بخش عمده خون بدن ، متوجه دستگاه گوارش می‌شود و هریک از اعضای وابسته به این دستگاه، با صرف انرژی زیاد در تلاشند تا با انجام وظیفهٔ خود، زمینهٔ هضم غذا را فراهم سازند؛ از طرفی، آلت تناسلی مرد نیز، توسط خون برای آمیزش آماده می شود و با پر شدن رگ های خونی اطراف آن، متورم می گردد؛ بنابراین، اگر هنگام پر بودن معده آمیزش انجام گیرد، به علت پر مصرف بودن دستگاه گوارش و مشغول بودن بخشی از خون، در آلت تناسلی، دیگر اعضای بدن ، دچار کم خونی می شوند و همین امر، انسان را با خطر هایی روبه رو می سازد .


  4⃣⬅️ترک آمیزش ، هنگام عادت ماهیانه :
  نزدیکی کردن در حال حیض ، در موجودیت نسل و جنس اثر سوء می گذارد که غیر قابل جبران است ؛ چون کروموزوم آلوده می شود و وضع ژن ها دگرگون می‌شود . آمیزش ، در حال قاعدگی، دستگاه تناسلی زن را مجروح می سازد که مستعد پذیرش عفونت می شود و سبب بیماری های التهابی می گردد. آمیزش، در حال حیض ، موجب بی میلی به مسائل جنسی و تنفر از عمل زناشویی و سرد مزاجی و در نهایت، انحرافات جنسی می شود. آمیزش ، در حال حیض ، موجب احتقان خون و افزایش خونریزی در زن می شود .

  منبع : مرکز آموزش و مشاوره بهارنکو

  انصراف از نظر