دسته بندی ها
  Filters
  اطلاعات تماس
  جستجو

  سوال شماره سه - طعنه همسرم به فشارهای عاطفی گذشته

  سلام و خسته نباشید
  من و همسرم پیش از ازدواج چند سال روند آشنایی رو طی کردیم. یک سال از آشنایی مون گذشته بود که تصمیم به ازدواج گرفتیم اما خانواده من مخالف بودن و نگران بودن. در این مدت دوبار رابطه از طرف من قطع شد چون نمیخواستم خلاف میل پدرومادرم کاری کنم و خودمم شک داشتم. در این فاصله ها خواستگارایی که خانواده معرفی میکردن رو میدیدم. به مرور ایشون ثابت کرد که میتونه فرد مناسبی برای زندگی باشه که همینطورم بود.
  الان نزدیکه دو ساله ازدواج کردیم و خوشبختیم اما مشکل اینجاس... گاهی بدون مقدمه همسرم از سختی که مواقع جدایی میکشیده و فشارای عاطفی که بهش اومده با تلخی و طعنه حرف میزنه و احساس منو که امروز خیلی خیلی قویه زیر سوال میبره.
  لحنش طوریه که انگار من اون زمان بهش خیانت کردم و یا روابط نادرستی داشتم درحالیکه به هیچ وجه اینطور نیست و من فقط سعی داشتم تصمیم درستی بگیرم. عکس العمل من اغلب سکوتیه که به اون میفهمونه رنجیدم اما درونم ناراحتیم خیلی شدید تره؛ طوری که حتی بدنم عرق میکنه چون میدونم که تا امروز با شرف و شخصیت رفتار کردم و بهشون دروغ نگفتم.
  نمیدونم چطور میتونم مانع این رفتار آزاردهنده بشم.
  ممنون میشم راهنماییم کنید.

  پاسخ

  با سلام
  دوست عزیز، همسرتان نسبت به رفتارهای قبل شما دلخور است بهتر نیست در مورد احساس الانتان با همسرتان صحبت کنید و مسایل گذشته را برای وی توضیح دهید. قطعا وقتی همسرتان در مورد علل رفتارهای شما قبل از ازدواج اطلاع یابد در رفتارهای خودش تجدید نظر خواهد کرد. با گفت و شنود می توانیم هر رنجش و دلگیری را از خود دور کنیم. همسرشما رنجیده است پس می کوشد حقانیتش را ثابت کند. معتقد است رفتاری غیر منصفانه و دور از عدالت با وی شده است. مرد رنجیده خاطر به تدریج زمام روان خویش را از دست می دهد. او اگر قدمی برای رفع رنجش خود بر ندارد، مداوم بر میزان آن افزوده می شود و کار به قهر می کشد. بنابراین حتما یک مذاکره سالم را داشته باشید و در یک گفتگوی منطقی علل برخورد قبل خود را توضیح دهید.

  منبع : مرکز آموزش و مشاوره بهارنکو

  انصراف از نظر