دسته بندی ها
  Filters
  اطلاعات تماس
  جستجو

  عفونت واژن

  درمان عفونت واژن

  ترشحات واژن در خانم ها شامل دو نوع میباشد.تعدادی از باکتری های مفید در واژن هستند که وجود آنها برای سلامت واژن ضروری میباشد.و درعوض تعدادی نیز میباشد که با بوی نامطبوع خود شرایط را برای فرد و شریک جنسی اش سخت میکند.باید توجه داشت که ناحیه ی تناسلی زن و مرد اگر به نظافتش توجهی نشود ممکن است باعث بیماری های زیاد و آلودگی شود.در این مقاله عفونت واژن را توضیح خواهیم داد.
  هر خانمی در طول زندگی خود ممکن است چندین بار با این بیماری دست و پنجه نرم کند ولی باید فرد تشخیص دهد که این ترشحات طبیعی است و یا نه غیر طبیعی.هر خانمی میزان و کیفیت ترشحات خود را میداند و در واقع میداند که این ترشحات در بدن طبیعی است یا خیر.البته باید بانوان به این نکته توجه داشته باشند که ممکن است میزان ترشحات در هر سیکلی از زمان تغییر کند به عنوان مثال ترشحات زمان بارداری و ترشحات فرد در سنین بلوغ و دوران یائستگی متفاوت میباشد.و هورمون های بدن در کمیت و کیفیت این ترشحات تاثیر میگذارد.حتی در مواردی ورود مایع منی به بدن نیز روی این ترشحات تاثیر میگذارد.
  ممکن است ترشحات زیاد با بوی بدن توام شود و شخص را اذیت کند که در این صورت حمام کردن زیاد و خشک کردن ناحیه تناسلی به کمتر شدن این بو کمک میکند.ولی در صورتی که ترشحات بوی زننده داشته باشند,ناشی از عفونت واژن میباشد.
  افرادی که دچار عفونت واژن میباشند معمولا به هنگام ادرار کردن احساس درد و یا ناراحتی و خارش میکنند.همچنین ناحیه تناسلی فرد دچار التهاب و یا تحریک میشود و ممکن است به هنگام نزدیکی درد داشته باشند. حتی ممکن است فقط ترشح داشته باشند و هیچ یک از موارد ذکر شده را دارا نباشند که بسته به نوع عفونت متفاوت میباشد.


  عفونت های قارچی واژن :

  در واژن بانوان به طور طبیعی قارچ ها زندگی میکنند ولی محیط اسیدی واژن مانع از رشد این قارچ ها میشود.در صورتی که از حالت اسیدی واژن کم شود این قارچ ها رشد و شیوع بیشتری پیدا میکنند و فرد دچار عفونت قارچی میشود.معمولا قارچ ها در محیط های مطبوع و تاریک رشد میکنند و به همین دلیل واژن مستعد رشد این قارچ ها میباشد.استفاده کردن از برخی آنتی بیوتیک ها,زمان بارداری,سیکل ماهیانه, روابط جنسی از عواملی هستند که باعث رشد قارچ ها در این منطقه میشود.

  عفونت قارچی چه علایمی دارد؟

  این بیماری در بین زنان بسیار شایع میباشد.فرد مبتلا احساس درد و سوزش و خارش در دهانه ی رحم و در قسمت خارج ناحیه ی تناسلی میکند.ترشحات واژن به رنگ سفید و بسیار غلیظ میباشد که میتوان آن را به تکه های ریز پنیر تشبیح کرد.فرد در هنگام نزدیکی احساس درد میکند.

  درمان عفونت قارچی

  درمان این بیماری بسیار ساده است و میتوان با استفاده کردن از کرم های مخصوص واژینال آن را درمان کرد.در مواردی که فرد نمیتواند از کرم های واژینال استفاده کند,با مصرف قرص میتواند درمان شود.ولی در افرادی که باردار هستند و یا به طور مرتب دچار این بیماری میشوند باید به متخصص زنان و زایمان مراجعه کنند و علت اصلی آن را پیدا کنند.

  چگونه میتوان از ابتلا به این بیماری در امان بود؟

  از دستمال کاغذی های رنگی و معطر به هیچ عنوان استفاده نکید.
  از پوشیدن لباس هاس تنگ و لباس زیر های پلاستیکی و تنگ خودداری کنید.
  بهتر است از شورت های کتانی استفاده کنید.

  انصراف از نظر