دسته بندی ها
  Filters
  اطلاعات تماس
  جستجو

  چند گام ساده برای یک گفتگوی سازنده زوجین

  1⃣⬅️به نوبت حرف بزنید. زن و شوهر هر کدام باید به مدت پانزده دقیقه درباره مشکلات خود حرف بزنند.
  2⃣⬅️بدون اینکه همسرتان درخواست کرده باشد، پند و اندرز ندهید. اگر بلافاصله با شنیدن حرف های همسرتان در مقام راهنمایی او برآیید، ممکن است به این نتیجه برسد که شما حرف او را قبول ندارید. وقتی شما بلافاصله در مقام پند و اندرز برمی آیید. زنان در مقایسه با مردان نسبت به راهنمایی شدن و نصیحت کردن حساس ترند. به عبارت دیگر، وقتی زنی از مشکلات خود می گوید، دوست ندارد که همسرش بلافاصله در مقام توصیه و راهنمایی حرف بزند. زن ها می خواهند مطمئن شوند که همسرشان حرف آن ها را شنیده و مشکل شان را درک کرده است. اما مردها تحمل بیشتری در شنیدن توصیه و راهنمایی دارند. از این رو، ممکن است زنی بلافاصله در مقام راهنمایی کردن شوهرش بر بیاید و اشکال مهمى بروز نکند.

  3⃣⬅️به حرفها و مسائل یکدیگر علاقه نشان بدهید. حواستان را پرت نکنید. خوب و دقیق گوش بدهید. نگاهتان را به همسرتان بدوزید. سوال کنید. تماس چشمی برقرار سازید.
  4⃣⬅️درک کردن خود را انتقال دهید. بگذارید همسرتان بداند که با او همدلی می کنید. می توانید بگویید: "عجب، اگر من هم جای تو بودم، استرس پیدا می کردم. کاملا درک میکنم که باید ناراحت شده باشی."

  5⃣⬅️جانب همسرتان را بگیرید. به عبارت دیگر، از همسرتان حمایت کنید حتی اگر فکر می کنید برداشت او غیر منطقی است، این کار را بکنید. با مخالف او سازش نکنید زیرا اسباب رنجش خاطر همسرتان را فراهم می کنید.
  6⃣⬅️با همسرتان در یک جبهه قرار بگیرید. اگر همسرتان احساس می کند در برخورد با مسئله ای تنهاست، در مقام حمایت از او حرف بزنید. از ضمیر "ما" استفاده کنید. بگذارید او بداند که شما دو نفر در یک جبهه قرار دارید.

  7⃣⬅️محبت خود را ابراز کنید. دست همسرتان را بگیرید و به او بگویید: "دوستت دارم."
  8⃣⬅️احساسات یکدیگر را تایید کنید. بگذارید همسرتان بداند که احساسات او برای شما ملموس و مفهوم است. "بله، اگر من هم جای تو بودم، ناراحت می شدم. کاملا متوجه ام که چرا باید ناراحت شده باشی."

  منبع : مرکز آموزش و مشاوره بهارنکو

  انصراف از نظر