دسته بندی ها
  Filters
  اطلاعات تماس
  جستجو

  چه طور با لجبازی همسرم کنار بیام؟ (قسمت اول)

  یکی از مشکلاتی که ممکنه زندگی زوجین رو تحت الشعاع خودش قرار بده، لجبازی هست. لجبازی در واقع محصول این تفکر اشتباه هست که: حرف مرد یکیه!فرد لجباز فکر می کنه زندگی میدان مسابقه ای هست که حتما باید در اون برنده بشه. تا زمانی که این فکر مسموم بر روح زندگی حاکم هست نباید انتظار داشت زوجین از بودن در کنار هم لذت ببرند. وقتی #لجبازی می کنیم در واقع چشم هامون رو بر روی حقایق می بندیم و فقط از نفس خودخواهمون دستور می گیریم.

  این کار یک لذت کاذب به ما می دهد و به قیمت از دست رفتن صمیمیت و ایجاد فاصله عاطفی بین ما و همسرمون تموم می شه و ممکنه کار به جدایی عاطفی و حتی طلاق هم بکشه.
  برای مقابله با این عادت ناپسند چند راهکار رو باهم مرور می کنیم؛
  1⃣⬅️تغییر رو از خودمون شروع کنیم؛ اگر همسرمون #لجبازی می کنه، قطعا مقابله به مثل کردن، کار رو از اینی که هست خرابتر می کنه و روز به روز رقابت بین ما خطاناکتر میشه و قلب های ما از هم دورتر. پس بهتره قبلش یه نگاهی به خودمون بندازیم و اگر رفتارهامون حاکی از #لجبازی هست سعی کنیم منطقی تر برخورد کنیم.

  2⃣⬅️نسبت به صحبت ها و اعمال همسرمون سریع واکنش نشون ندیم؛ تجربه نشون داده اگر بین محرک و پاسخ فاصله بندازیم، در واقع این فرصت رو به مغزمون دادیم که بر روی گزینه های بیشتری تمرکز کنه و طبعا پاسخ سنجیده تر و منطقی تری رو شاهد خواهیم بود.این کار در هنگام جر و بحث خیلی خوب جواب می ده.
  3⃣⬅️به #لجبازی همسرمون پاداش ندیم! گاهی اوقات ما با برخوردهایی که داریم خودمون رو مرعوب نشون میدیم.
  این کار باعث می شه رفتارهای #لجبازانه در همسر ما پاداش بگیره و ‌تکرار بشه. این مسأله در مواقعی که پاسخ ما هم، توأم با #لجبازی باشه عملا موجب می شه که انگیزه همسرمون در ادامه رویکرد لجبازانه تقویت بشه. برای این که این اتفاق نیفته از «تکنیک خلع سلاح» استفاده می کنیم.

  ادامه دارد...

  منبع : مرکز آموزش و مشاوره بهارنکو

  انصراف از نظر