دسته بندی ها
  Filters
  اطلاعات تماس
  جستجو

  ✔️چه طور شوهرم رو‌متقاعد کنم که کارش اشتباهه؟ (خانم ها بخوانند)

  ✔️چه طور شوهرم رو‌متقاعد کنم که کارش اشتباهه؟
  (خانم ها بخوانند)

  آقایون معمولا در برابر عذرخواهی کردن و قبول نصیحت از خودشون مقاوت نشون می دن (مخصوصا اگر نصیحت کننده همسرشون باشه) حالا به راهکارهای عملی متقاعد کردن این دسته از آقایون می پردازیم؛
  1⃣⬅️اولین نکته ای که باید مد نظر قرار بدید اینه که آیا همسرتون می دونه این کارش اشتباه هست یا نه؟مسلما اگر نمی دونه کارش اشتباهه،شما وظیفه دارید حداقل برای یک بار هم که شده این مسأله رو با ایشون در میون بگذارید، شاید با شنیدن این مسئله به خودشون بیان و مشکل حل و فصل بشه.

  2⃣⬅️از قضیه ساندویچ استفاده کنید؛ این قضیه به ما یاد می دهد وقتی می خواهیم از کسی انتقاد کنیم بهتره جمله انتقادی رو بین دو جمله مثبت قرار بدیم و با این کار عملا تأثیر منفی جمله انتقادی رو کم کنیم. مثلا؛ اگر همسرتون مشغول انجام تزئینات ساختمون هست و یه جایی از کار  به نظرتون مشکل داره به جای اینکه مستقیم بهش بگید اشتباه کرده بهتره بگید:« شما که اینقدر برای خوشگلی خونه مون وقت گذاشتید بهتر نبود توی سالن از این طرح کاغذ دیواری استفاده می کردید؟ البته شما تو کار تزئینات واردتر از منید».مطمئنا همسرتون با شنیدن این جملات به جای تدافعی عمل کردن  از پیشنهاد شما استقبال هم می کنه.

  3⃣⬅️خیلی نصایح تون رو کش دار نکنید و از تکرار زیاد انتقاد هم پرهیز کنید؛ یادتون باشه آقایون فقط به چند جمله اول  سخنرانی های شما گوش می کنند.
  4⃣⬅️مدام اشتباهات گذشته رو پیش نکشید؛ یادتون باشه یادآوری اشتباهات گذشته همسرتون و اینکه اگر به نصایح شما گوش می داد این اتفاق نمی افتاد می تونه اثر عکس داشته باشه و همسرتون رو لجبازتر کنه. پس زیاد مته به خشخاش نگذارید.

  5⃣⬅️سعی کنید قبل از بیان انتقاد از همسرتون تعریف کنید؛ مردها زبان عشقشون تأیید هست، پس اگر می خواهید  انتقاد پذیرتر باشند لازمه ابتدا از اونها تعریف کنید و از زحماتشون تشکر کنید بعد انتقادتون رو در قالب سؤالی و به صورت پیشنهادی مطرح کنید‌.این کار باعث می شه سریعتر به نتیجه برسید.
  6⃣⬅️هرگز در جمع از همسرتون انتقاد نکنید؛ مطمئن باشید حتی اگر صد در صد هم حق با شما باشه وقتی در جمع از همسرتون انتقاد کنید، حالت دفاعی به خودش می گیره و بر فرض هم که حق رو به شما بده، ازتون دلگیر می شه.

  7⃣⬅️گرو کشی نکنید؛ بعضی از زوجین فکر می کنند چون همسرشون مرتکب اشتباهی شده پس اوناها هم مجوز دارن که اشتباه کنن! لج و لجبازی فقط باعث سردی روابط و دور شدن شما از همسرتون می شه.
  ⭕️مطالعه کتاب مهارت های زندگی ترجمه دکتر شهرام محمدخانی رو به شما دوستان عزیز توصیه می کنم.

  منبع : مرکز آموزش و مشاوره بهارنکو

  انصراف از نظر