دسته بندی ها
  Filters
  اطلاعات تماس
  جستجو

  چگونه رابطه جنسی رضایت بخشی داشته باشیم؟

  به نام خدا
  سلام یکی از مسائلی که انسانها را به ازدواج با هم میکشونه مساله ارضای نیاز جنسیه و متاسفانه باید بگم که عدم توجه به ارضای صحیح و لذتبخش این میل باعث میشه زوجین در ابتدا نسبت به هم دلخور بشوند و در ادامه رفتارهای نامناسبی و برداشت های غلطی در ارتباط های روزمره با یکدیگه داشته باشند و حتی به طلاق هم می انجامه
  اما نکته خیلی مهم این مساله اینه که بسیاری از زوجین حتی نمیدانند نابسامانی های زندگی و بدرفتارهای بین خود و همسرشون ناشی از همین مساله یعنی عدم رضایتبخش بودن ارضای میل جنسی است شاید در همین چند سال اخیر صحبت از این مساله تابویی بود که حرف زدن در این مورد رو غیرممکن می کرد ولی خوشبختانه امروزه می توان به راحتی در این خصوص صحبت کرد و حتی مشاوره داد.

  ❗️اما نکته اساسی اینجاست که چرا این میل در بیشتر افراد  به خوبی ارضا نمیشه؟؟
  در پاسخ باید بگم اگر برفرض اینکه زن و مرد هردو از اندام های جنسی مناسبی برخوردار باشند وهیچ اختلالی در آنها وجود نداشته باشه واصطلاحا" از نظر فیزیولوژیکی مشکلی نداشته باشند اصلی ترین دلیلی که یک رابطه جنسی رو تخریب میکنه عدم درک صحیح و شناخت از جنسیت طرف مقابل است چراکه باید بدانیم شکل و شیوه ارضای میل جنسی در زن و مرد با هم کاملا متفاوت است پس شناخت صحیح میل جنسی طرف مقابل و نحوه ارضای جنسی اون بسیار موثر است که در این خصوص قبلا توضیحاتی دادم اما در کنار این شناخت برخی رفتارها حین رابطه جنسی هم وجود داره که رعایت نکردنشون میتونه این رابطه رو تهدید کنه و حال طرف مقابل رو بگیره
  در مطلب زیر سعی خواهم کرد برخی از این رفتارها که به نظر شاید کم اهمیت هم به نظر برسه رو بیان کنم:

  ✅اولین نکته در رابطه جنسی در نظر گرفتن زمان مناسب برای این کار است بعضی وقت ها هست که آماده رابطه جنسی هستیم ولی شوهر یا همسرمون دروضعیت جسمی و یا روحی مناسبی نیست اینجاست که هرگز او را با کنایه و یا تهدید وادار به رابطه جنسی نکنیم!!! متاسفانه برخی در اثر تبلیغات احساس میکنند سکس خشن برای طرف مقابل لذت بخشه در حالی که این مساله صرفا" زاده افکار منحرف است
  ✅نکته دیگه انجام رابطه جنسی در مکانهای مختلف و متنوع است. تنوع در انتخاب مکان های مختلف منزلتون ضمن لذتبخش کردن این رابطه، خاطرات خوبی رو در جای جای خونه برای خود و همسرتون به همراه خواهد داشت.
  ✅نکته دیگه انجام روش یا در اصطلاح پوزیشن های مختلف در رابطه جنسی هست هرگز از یک روش استفاده نکنید و بدانید پوزیشن های مختلف لذت های خاص و ویژه ای برای یک مرد و خصوصا برای خانم ها ایجاد میکنه.

  ✅نکته دیگه این است که کاری کنید که خانم یا شوهرتون احساس کنه در هنگام رابطه جنسی به او و لذتش هم توجه میشه و براتون مهمه است، کاری نکنید که او فکر کنه فقط دنبال ارضای خودتون هستید گفتن اینکه دوست دارم به اوج لذت برسونمت میتونه این حس رو در او ایجاد کنه.
  ✅نکته دیگه به همسرتون و شیوه ارضای میل جنسیش توجه کنید. مثلا اگر آقایی هستید که زود دچار انزال میشید با انجام تکنیک هایی در حین رابطه جنسی همچون تکنیک stop & start (ایست و ادامه) زمان این رابطه رو افزایش بدید و یا اگر خانمی هستید که دیربه مرحله ارگاسم میرسید باید حتما با پوشیدن لباس های جذاب و چسبان و رفتارهای طنازگونه ضمن تحریک شوهرتون از او بخواهید با پیش نوازی شما و انجام رفتارهایی همچون نوازش اندامهای شما به ارضای سریع این میل درشما کمک کنید.

  ✅نکته بعد اینه که مکانی که در اون رابطه برقرار میشه باید مکانی آرام و از نورهای ملایم حداقلی برخوردار باشه یادتون باشه از خاموش بودن تلویزیون ، آیفون و تلفن ها مطمئن باشید.
  ✅نکته دیگه درحین رابطه جنسی از شوهر یا خانمتون انتقاد نکنید و مسایل روزمره پیش اومده بینتون و دلخوری ها رو یاداوری نکنید و سعی کنید تمام تمرکزتون بر روی خود، همسر و رابطه تون باشه نکته خیلی مهم اینه که هیچ وقت از کسی در هنگام رابطه با همسرت تعریف نکن.

  ✅نکته بعد اینکه از ظاهر و بدن خانمتون در حین رابطه تعریف کنید و همچنین در حین رابطه دائم کلمات و جملات اقتدار ده به شوهرتون بگید مثلا بهت افتخار میکنم
  ✅نکته دیگه بعد از اینکه رابطه جنسی تمام شد سریع بستر رو ترک نکنید و از یکدیگر تشکر کنید و از حس خوب ارضا شدنتون تعریف کنید.
  یادتون باشه رابطه صحیح و جذاب زناشویی معجزه ایه که دوامبخش و متعهدکننده افراد در زندگی مشترک است.

  منبع : مرکز آموزش و مشاوره بهارنکو

  انصراف از نظر