دسته بندی ها
  Filters
  اطلاعات تماس
  جستجو

  چگونه سرشار از عشق مداوم باشیم؟

  آیا تاکنون براتون پیش اومده که با وجودی که در یک ارتباط عاشقانه هستید یا فرد موفقی محسوب میشید ولی زمانهایی از لحاظ احساسی تهی باشید و هیچ چیزی شادتون نکنه؟

   اگر جوابتون مثبت است پس لازمه بدونید که با توجه به چند بعدی بودن خلقت انسان، ما از مخازن عشقی متعددی برخورداریم که لازمه بطور مداوم اون مخازن رو چک کرده و از پر بودنشون مطمئن بشیم. اگر این مخازن پر باشن ما یک جریان عشق قدرتمندی رو در خودمون احساس می کنیم که حتی قادریم اون رو در دیگران هم جاری کنیم. در غیر اینصورت اگر مخازن خالی داشته باشیم به همون میزان از عشق کلی وجود ما کاسته شده و ما اصطلاحا حس می کنیم حالمون بد هست.

  ⬅️ حالا ببینیم این مخازن عشقی چی هستند:

  1- مخزن عشق به خداوند و داشتن یک حس روحانی به کائنات است که داشتن یک برنامه عبادی و ارتباط با خداوند این مخزن رو از عشق به خدا پر می کنه.

  2- مخزن عشق به خودمان. بدین منظور که من چقدر برای خودم وقت می گذارم یا به خودم اهمیت می دهم.

  3- مخزن عشق به پدر و مادر است. ما تا همیشه نیازمند یک ارتباط خاص و عاشقانه با پدر و مادر هستیم ولو آنها فوت کرده باشند و ما با رفتن به سر مزار یا انجام کار خیر باهاشون ارتباط برقرار کنیم.

  4- مخزن عشق به یک فرد خاص مثل همسرمون. یعنی کسی که بهش وابسته ایم و بهمون وابسته است و در تبادل عشقی باهاش هستیم.

  5- این مخزن به خانواده، دوستان، تفریح و سرگرمی تعلق داره. وقتی که ما در جمع افراد مورد علاقه مان هستیم یا کاری رو می کنیم که دوست داریم پس در حال جاری کردن عشق به این مخزن هستیم.

  6- مخزن آخر مربوط به عشق به طبیعت، جامعه و دنیا است. ما با انجام یکسری کارهای کوچک مثل جمع کردن زباله از کوه و طبیعت و درختکاری و کمک به نیازمندان و... می تونیم برای این دنیا فرد موثری باشیم.

  نکته مهم
  گاهی با سرمایه گذاری بر یک یا چند مخزن مثل مخزن عشق به همسر یا مخزن عشق به خود تا مدتی خود را شاداب و پر از احساس خوب میبینیم اما چیزی که همیشه برایمان تعجب برانگیز بوده عدم ماندگاری این خوب بودن است. از این پس هر وقت که با احساس خوب نبودن مواجه شدید تنها کافی است این مخازن را مرور کنید تا متوجه شوید که مدتی است از کدام مخزن خود غافل بوده اید.

   زندگی ای سرشار از حس ناب عاشقی رو براتون آرزو مندم

  منبع : مرکز آموزش و مشاوره بهارنکو

  انصراف از نظر