دسته بندی ها
  Filters
  اطلاعات تماس
  جستجو
  0 عدم ارضای جنسی همسر

  سلام
  وقت بخیر
    8 ساله ازدواج کردم شاید کمتر از یک دهم رابطه جنسی که داشتم به ارضای همسرم منتهی شده گاها حتی اینقدر ررابطه طولانی شده که من واقعا خسته شدم ولی خانم به ارگاسم نرسیده. اصلا دیگه نمیفهمم من زودانزالم یا اون دیر انزال. علل احتمالی؟ و راه حل
  اطلاعات تکمیلی :
  - قبل از رابطه جنسی حدود 20 دقیقه معاشقه داشتیم همیشه
  - در طول هفته بطور میانگین 3 بار رابطه داریم
  - هر دو طرف هم علاقه داریم
  - سن من 33 و خانم 29 ساله و 2 تا بچه داریم که طبیعی به دنیا اومدن
  ممنون میشم راهنمایی کنین با تشکر

  پاسخ از بهار نکو :

  توصیه هایی برای خرید کاندوم و انواع کاندوم
  0 توصیه هایی برای خرید کاندوم و انواع کاندوم

  در این مقاله سعی شده است تا راهنمایی های لازم را برای خریدی دقیق تر از کاندوم به خوانندگان این مقاله بیان کنیم

  یکی از راه های جلوگیری از بارداری کاندوم می باشد که هم خانم ها و هم آقایان می توانند از آن استفاده کنند می خواهیم در این پست نکاتی برای خرید کاندوم و انواع کاندوم را بیان کنیم .


  انواع کاندومها:

  کاندومها از نظر جنس به دو دسته بزرگ تقسیم می شوند: طبیعی و صناعی.
  – کاندومهای طبیعی
  کاندومهای طبیعی را از جنسهای مختلف می سازند که شایعترین آنها لاتکس طبیعی و پلاستیک است. امروزه اکثر کاندومها از لاتکس طبیعی درست شده اند. این نوع کاندومها موثرترین روش در جلوگیری از ابتلا به بیماریهای آمیزشی هستند. کاندومهای از جنس لاتکس طبیعی تا ۸۰۰ درصد اندازه خود قابل کشش هستند. این کاندومها از نظر وجود سوراخ با جریان برق تست می شوند. امروزه تمامی کارخانجات سازنده کاندوم باید از استاندارد۴۰۴۷  ISO پیروی کنند. با اینکه کاندومهای از جنس لاتکس آنها را پر مصرف ترین کاندوم کرده است ولی آنها یک عده عیوبی هم دارند.

  0 همسرم به خانواده اش پول میدهد....

  با سلام من و شوهرم حدودا یکسال هست که عقدیم و من توی این مدت متوجه شدم که خانواده همسرم هر بار برای کارهای بیهوده و نچندان واجب از شوهرم پول زیادی دریافت میکنند و چندین بار به خاطر این مسئله دعوا کردیم در واقع ما هیچ مشکلی به غیر از خانواده ایشون نداریم ولی این مسئله باعث شده که همسرم به اسم خانواده اش حساسیت  نشون بده و همینطور درباره خانواده من منتظر یک خطا یا یک حرف هست تا بتونه ایراد بگیره و من احساس می‌کنم که توجه ایشون به خانواده اش بیشتر از توجهش به من هست با وجود اینکه خیلی رعایت میکنه ولی باز هم یک جاهایی که حواسش نیست این اتفاق می‌افتد نمیدونم آیا بعد از ازدواج هم همین خواهد بود راه حل درست چیه؟

  0 فواید رابطه جنسی و راه‌هایی برای جذاب‌تر شدن رابطه زناشویی

  از فواید رابطه جنسی تا راه هایی برای جذاب تر شدن این رابطه زناشویی

  نارضایتی جنسی از روابط زناشویی، این روزها به قاتل نامريی بنيان خانواده ها تبدیل شده است؛ نارضایتی‌ که نه دیده می شود، نه حرفی از آن می‌زنند و نه حتی اسمش را به زبان می آورند. چون با آنكه ممنوع نيست اما به تابوی اجتماعي تبديل شده است و خانواده ها طبق قانونی نانوشته از بحث درمورد رابطه جنسی پرهیز می کنند. کمتر دیده شده که خانواده ای قدرت یا جرات آموزش صحیح رابطه زناشویی به فرزند خود را داشته باشد یا فرزندان را برای مشاوره های جنسی پیش از ازدواج تشویق کند. به همين دليل، ایرانیان اطلاعات جنسی خود را اغلب از جمع دوستان یا شبکه های مجازی به دست می آورند.

  0 کاندوم مردانه و کاندوم زنانه

  کاندوم مردانه و کاندوم زنانه یکی از رایج ترین ابزار برای جلوگیری از بارداری است. استفاده از کاندوم مردانه و زنانه مزایا و معایبی دارد که در کنار روش استفاده از آنها برایتان خواهیم گفت.

  0 عفونت واژن

  ترشحات واژن در خانم ها شامل دو نوع میباشد.تعدادی از باکتری های مفید در واژن هستند که وجود آنها برای سلامت واژن ضروری میباشد.و درعوض تعدادی نیز میباشد که با بوی نامطبوع خود شرایط را برای فرد و شریک جنسی اش سخت میکند.باید توجه داشت که ناحیه ی تناسلی زن و مرد اگر به نظافتش توجهی نشود ممکن است باعث بیماری های زیاد و آلودگی شود.در این مقاله عفونت واژن را توضیح خواهیم داد..

  0 مشکلات و اختلالات جنسی

  وجود اختلالات جنسی از جمله مواردی هستند که به راحتی می توانند زندگی زناشویی و حتی زندگی اجتماعی تان را تحت تاثیر قرار دهند. بررسی و شناخت اینگونه مسائل می تواند تاثیر بسزایی در بهبود این اختلالات داشته باشد. در ادامه مطلب قصد بررسی این اختلالات و روش های درمان آنرا داریم.

  خوردن برخی از خوراکی ها و خودداری از مصرف برخی دیگر، قوای شهوانی را در مردان افزایش می دهد.

  همیشه این سول مطرح بوده که آیا رابطه ای بین غذا و قوای جنسی وجود دارد و اگر این رابطه وجود دارد چه باید کرد؟ ناتوانی جنسی در مردان ع...

  0 شناخت تفاوتهای جنسی در زنان ومردان

  شناخت تفاوتهای جنسی در زنان و مردان:
  شناخت تفاوتهای جنسی زن ومرد نقش بسیار زیادی در افزایش سطح رضایتمندی جنسی زوجین دارد ورضایتمندی جنسی نقش برجسته ای در حفظ و بقای یک رابطه زناشویی بازی می کند از این رو زن وشوهر بایستی تلاش کنند تا تفاوتهای جنسی یکدیگر را به خوبی بشناسند وتدابیر لازم راجهت مدیریت وبهبود روابط جنسی بکار ببندند.
  یکی از تفاوتهای عمده جنسی بین زن ومرد در دوره جنسی آنان می باشد در مردان این دوره جنسی از15-13سالگی آغاز ونیاز جنسی تا پایان عمر تداوم دارد.گرچه بیماری یا استفاده از دارویی خاص می تواند باعث کاهش یا توقف میل جنسی آنها شود این در حالی است که دوره جنسی زنان از سن 14-12سالگی آغاز ومیل جنسی تا زمان یائسگی وجود دارد وبعداز این دوره به شدت دچار ضعف می شود.کاهش میل جنسی در زن پس از یائسگی به معنای از بین رفتن توانایی برقراری رابطه جنسی نیست بعداز یائسگی نیاز جسمی زن به برقراری روابط جنسی کاهش می یابد اما نیاز روحی او به برقراری این رابطه همچنان پا برجاست. در دوره جنسی خانمها عادت ماهیانه دارند در صورتی که درمردان این حالت اتفاق نمی افتد وشرایط هورمونی ایجاد شده در زنها باعث کاهش وافزایش میل جنسی در زنان می شود که بازهم مشکلاتی را در رابطه جنسی بوجود می آورد.
  مردها وقتی که نیاز به ابراز صمیمیت وعشق نسبت به زن وپذیرش از سمت زن را دارند به رابطه جنسی روی می آورند ونیاز دارندکه از نظر عاطفی وفیزیکی پذیرفته شوند،زن به رابطه جنسی به عنوان یک رابطه عمیق عاطفی ناشی از عشق نگاه می کند نه به عنوان یک عمل فیزیکی که به لذت ختم می شود و در سایه ارتباط جنسی می خواهد به خودش ثابت کند که از سمت مرد ارزشمند تلقی می شود وتحت حمایت او قرار دارد.
   در رابطه مردان نیازمند رهایی وتخلیه شدن ودر جهت خاتمه دادن به برانگیختگی جنسی ورسیدن به ارگاسم گام برمیدارند در حالی که زنان مایلند دوره برانگیختگی جنسی طولانی تر شود زیرا که آنان در این وضیعیت لذت بیشتری رااحساس می کنند بیشتر آقایان زمانی که نتوانند احساسات خود را بیان کنند از طریق برقراری رابطه جنسی ابراز علاقه می کنند درحالی که قلب زن باید از محبت وتوجه سیر باشد تابدنش تشنه بدن شما باشد.آقایان انرژی جنسی شان رابه عنوان یک عامل بیرونی مطمئن برای خالی کردن احساسات بد وسرکوب کننده شان به کار می برند حال آنکه در این شرایط تماس جسمانی وتلاش های مرد به منظور تحریک جنسی همسرش درحالی که همسرش به شده دچار مشکلات روحی روانی و درگیر افکار منفی است نه تنها خوشایند نخواهد بود بلکه عملا موجب ناراحتی وانزجار بیشتر زن خواهد شد زنها نیاز دارند از نگرانی ومزاحمتهای متفرقه به دور باشند تا میل جنسی در آنها فعال شود.
  گاهی اوقات تنها دلیل آقایان برای سکس تضمین واطمینان از عشق وعلاقه زن می باشد به جای آنکه با گفت وگو وصحبت کردن این موضوع راباهمسرشان در میان بگذارند از رابطه جنسی استفاده می کنند.
  مردها عاشق زنهایی هستند که بدون هیچ واهمه وبا جسارت به آنها بگویند که آنان هم از رابطه جنسی استفاده جنسی لذت می برند در آغوش کشیدن،بوسیدن ونوازش،رد وبدل کردن صحبتهای عاشقانه احساس،پیش نوازی یاعشق بازی آرام مواردی هستند که خانمها در رابطه باشوهرشان دوست دارند.
   رمانتیک بودن خود جوشی وخودانگیختگی شور وحرارت فیزیکی وجسمی بازیگوشی و عمل جنسی همراه باشهوت و اوج لذت مواردی هستند که مردان در رابطه با همسرشان دوست دارند.
   آقایان مانند خانمها قادر نیستند در یک زمان دوکار را انجام دهند چرا که توانایی تمرکز روی چند کار در یک زمان را ندارند بنابراین قادر نیستند در هنگام سکس ارتباط کلامی داشته باشند چون تمرکز او را در انجام رابطه جنسی برهم میزند ومردان بعد از همبستری سرد وبی روح اند  چرا که بعد از رسیدن به اوج لذت جنسی واز دست دادن کنترل شخصی خود دوباره خود را می یابند وکنترلشان رابه دست می آورند.
   بهره وری جنسی تفوت دیگر مردان با زنان می باشد که منظور نگاه فرد به رابطه جنسی و نیازها وخواسته های اوست.زمانی که مردها تحت فشار روحی روانی هستند برای تخلیه انرژی منفی درون خود ودستیابی به آرامش به رابطه جنسی روی می آورد ومشکل این است که زن احساس می کند که مرد فقط برای تخلیه فیزیکی ونه به خاطر عشق وعلاقه به او روی می آورد واین تنها باعث نرسیدن زن به اوج لذت جنسی می شود که فشار عاطفی زیادی رابرای زن به دنبال دارد زن از این که مرد از بدن او به عنوان محلی برای خالی کردن تنشهای خود استفاده می کند ،به شدت بیزار وناراحت می شود.
  خانم زارع پور کارشناس مامایی

  منبع : بهارنکو

  0 شب زفاف
  یکی از نگرانیهای عروس و دامادهای ما شب زفاف و پرده بکارت است.
  پس از مشاوره های زیادی که در مورد این نگرانی زوجهای جوان قبل از شب زفاف انجام شده نتایج زیر به دست آمده است.
  1-     در بعضی موارد این نگرانی موجب سخت شدن این شب خاطره انگیز گردیده و حتی تا چندین شب پس از آن نیز ادامه داشته است.
  2-     در بعضی دیگر موجب ناتوانی جنسی مرد تا سالها بعد شده و لذت و صمیمیت زوج را به مخاطره انداخته است و حتی موجب سردی جنسی گردیده است.
  3-     ترس خانم ها باعث درد آور شدن ارتباط اول و حتی خونریزی زیاد شده است.
  4-     ترس، مشکلات جنسی از جمله واژینیسم( اسپاسم ماهیچه ای) را موجب گردیده، که ارتباط جنسی را غیر ممکن نموده است.
  با توجه به مشکلات ذکر شده نیاز است منشأ این ترسها مورد بررسی قرار گیرد . علت این ترس و نگرانی موارد زیر است:
  الف: آموزش غلط به وسیله خانم هایی که مشکلات فوق را تجربه کرده اند بدون اینکه علت آن را بدانند.
  ب: انزجار جنسی در بعضی از خانم ها به علت تجاوزهایی که در دوران کودکی و نوجوانی تجربه نموده اند.
  ج: گفت و گوهایی که بزرگترها جهت دور نمودن فرزندان از مسائل جنسی با هم داشته و آن را امری زشت و شنیع جلوه داده اند.
  د: سخت گیری های بی مورد اولیاء در دوران کودکی و تنبیه بدنی که به این علت اعمال داشته اند.
  و: عدم آموزش صحیح و بموقع جنسی کودکان و نوجوانان در خانه و مدرسه.
  توصیه مشاور:
  چون شب زفاف شبی به یادماندنی بوده و می تواند بسیار لذت بخش باشد و تأثیر شگرفی در روان زوج گذاشته و رضایت جنسی و صمیمیت آینده را رقم می زند لازم است قبل از عروسی مشاوره انجام شود.
  سوال: آیا امکان دارد این شب بدون درد و لذت بخش طی شود؟
  بله- در صورت مشاوره قبلی و حل احتمالی ترسهای بی مورد این امکان وجود دارد. برای حل مشکل زوجها به موارد زیر توجه نموده و عمل نمایند اگر مشکل خاصی وجود نداشته باشد با اطمینان می توان گفت شبی کاملأ لذت بخش برای دو نفر خواهد بود.
  1.       زوجین بدانند به هیچ عنوان اتفاق ناگواری نخواهد افتاد نزدیکی اول می تواند کاملأ لذت بخش باشد.
  2.       لازم است پس از انجام مراسم و تنها شدن زوج عروس خانم مدتی با لباس عروس مورد معاشقه قرار گیرد( البته اگر خستگی زیادی برآنها عارض شده است و تا دیر مراسم طول کشیده لزومی ندارد این ارتباط بلافاصله انجام شود.
  3.       کمی از مراسم صحبت کنید و کم کم وارد مسائل جنسی شوید. بدانید گفتگوی اولیه یعنی خوب گفتن و خوب شنیدن برای ایجاد آرامش و صمیمیت لازم است.
  4.       نیاز است عروس آمادگی روانی پیدا کند تا تحریک اتفاق افتد پس اظهار علاقه و تعریف از اندام و لمس قسمت های پیرامونی( دست، موها و...) با نرمی خاصی انجام شود.
  5.       کم کم لمسها به قسمت های مرکزی نزدیک شود. هرچه تحریک بیشتر باشد لذت عمیق تری ایجاد شده و واژن آمادگی لازم را می یابد.
  6.       پس از ایجاد آمادگی و درخواست خانم برای انجام ارتباط با ادامه لمسها و شدت یافتن آنها کم کم نزدیکی انجام شود.
  7.       پیشنهاد می شود مرد به پهلو پشت زن قرار گیرد و از پشت آلت را وارد واژن نماید و اختیار به عهده زن باشد تا هر مقدار که بخواهد آن را وارد واژن نماید. این حالت باعث می شود مرد بتواند تحریک را با دست از ناحیه سینه و کلیتوریسادامه دهد.
  زن اگر بداند مدیریت ارتباط به عهده اوست ترس از بین می رود و وقتی مقداری آلت وارد شد پس از آن مرد آلت را عمیق تر وارد نماید. در این صورت یعنی تحریک شدید زن و ترشحات زیاد واژن و میل به نزدیکی در زن دردی ایجاد نخواهد شد.
  در حین معاشقه و نزدیکی زن باید تمرکز کرده فقط به مسائل محرک فکر کند و لمس اندام خود را کاملأ حس کند.
  شب بسیار لذت بخشی را برای شما آرزو می کنم.

  منبع : بهارنکو

  0 اختلال عدم تمایل جنسی
  تعدادی از مشکلاتی که برای زوجین پیش می آید با روابط خصوصی و زناشویی شان ارتباط دارد. یکی از اختلالاتی که شیوع زیادی در بین زوجین دارد اختلال عدم تمایل جنسی است. یعنی در این حالت فرد تمایلی به برقراری روابط جنسی ندارد و یا اینکه تخیلات جنسی در او شکل نمی گیرد و متعاقب آن در فرد تمایلاتی برای برقراری روابط جنسی وجود ندارد.البته حالت نادرتری هم وجود دارد که شخص به دلیل نداشتن احساس خوب از رابطه جنسی وارد رابطه جنسی نمی شود و ازآن دوری می کند. اختلال در روابط می تواند طولانی مدت باشد یعنی از اول ازدواج وجود داشته باشد یا اینکه بعد از چند سال از ازدواج شروع شده باشد و یا به طور ناگهانی شروع شده باشد و می تواند بعضی اوقات بهبودی پیدا کند و یا رفت و برگشت داشته باشد یا اینکه به مرور بدتر شود این حالاتی است که می تواند در اختلالات جنسی مطرح شود.
  فاکتورهای فیزیکی و یا روانی متعددی از جمله موارد زیر در بی علاقگی جنسی نقش دارد:
  1.مصرف مواد مخدر.
  2. افسردگی.
  3. عوامل روانی.
  4.تجربیات بلوغ.
  5.مهارتهایی که در روابط جنسی و زناشویی و همسرداری آموخته است.
  6. فقدان: که شایع ترینش فقدان یک ازدواج، فقدان یک رابطه جنسی در گذشته، یا یکی از نزدیکان خود رااز دست داده باشد.
  7. تربیت سخت گیرانه
  8. وارد شدن به مسایل جنسی در گذشته به صورت روابط آزاد.
  9.مسائل قومی و اقلیتی: ممکن است در بعضی اقوام یک سری اعتقادات خاص نسبت به مسائل جنسی وجود داشته باشد که مانع ایجاد کند.
  10.برداشت های نادرست از مسائل مذهبی: این برداشت های نادرست باعث می شود که فرد نتواند در روابط جنسی وارد شود.
  11. از علل دیگری که باعث کم شدن تمایل جنسی می شود مسائل پزشکی و فیزیکی است مثلأ شخصی که دیابت دارد یا نقصی در ساختار بدنی اوهست به دلیل محدودیت هایی که بعضی بیماری ها ایجاد می کنند می توانند تمایل جنسی راکاهش دهند.
  12.یائسگی: در سنین بالا به دلیل تغییرات هورمونی که در خانم ها ایجاد می شود تمایل جنسی نیز کاهش می یابد.
  13.اختلالات غدد درون ریز: مانند تیروئید و یا حتی اشکالاتی که در غدد جنسی اتفاق می افتد.
  14.اعمال جراحی: مثل فتق، جراحی های زنانه مثل رادیوتراپی، شیمی درمانی،
  15. عدم رعایت بهداشت و سلامت فردی.
  16. خستگی و بی خواب: امروزه به طور شایع دیده می شود افرادی که 2الی3 شیفت کار می کنند و به دلیل خستگی ممکن است قادر به برقراری روابط جنسی نباشند.
  17.دوران بارداری و شیردهی: در دوران بارداری و شیردهی خانم ها تمایلشان به این مسأله کم می شود. ولی این مسأله مغایرتی از نظر فیزیولوژیک با رعایت اصول و شرایط خودش در این دوران برای برقراری روابط جنسی وجود ندارد.
  18. مصرف داروهایی که در فیلد داروهای اعصاب و روان قرار می گیرند.
  19.مصرف داروهایی که در مسائل جسمی و پزشکی قرار می گیرند نیز می تواند در ایجاد اختلال در این رابطه موثر باشد.
  20.شخص ممکن است از نظر فیزیولوژیک توانایی نداشته باشد و برانگیختگی لازم را برای تجربه جنسی در خودش نتواند ایجاد کند و یا اینکه حتی ممکن است این برانگیختگی ایجاد شود اما توانایی این را ندارد که در طول رابطه جنسی آن را حفظ کند.( برانگیختگی در دستگاه تناسلی زنان با لزج شدن، ودر دستگاه تناسلی مرد با سفت شدن آلت تناسلی اتفاق می افتد).
  21.سن ازدواج: در مواقعی پایین بودن سن ازدواج به عدم تمایل جنسی منجر می شود.
  22. کم بودن دانش و تجربه و نقصان مهارت های ارتباطی.
  آیا اختلال عدم تمایل جنسی درمان دارد؟
  اگر احساس می کنید ممکن است شما و همسرتان از نظر جنسی دچار بی علاقگی باشید که منجربه اضطراب شما شده و یا برروی رابطه شما تأثیر گذاشته شاید صحبت کردن باهمسرتان و جستجو برای اقداماتی که می توانید به همراه یکدیگر یا به تنهایی برای یافتن علت انجام دهید مفید واقع شود پس در این مسیر:
  -         همسر خود را مقصر ندانیم.
  -         باید دید این اختلال در نتیجه کدام عامل به وجود آمده است با ریشه یابی این اختلال که ممکن است در نتیجه مصرف داروی خاصی باشد با مراجعه به پزشک و تغییر دز دارو شاید بتوان این اختلال را حل کرد.
  -         اعتماد به نفس داشته باشید: هر چه مهارت و دانش شخص بیشتر باشد هرچه فاصله پاسخگویی به نیازهایش کم تر باشد و هرچه در موقعیت مناسب تری این رابطه اتفاق بیفتد به شما کمک می کند که اعتماد به نفس بهتری داشته باشید.
  -         واما نکته پایانی در اختلال عدم تمایل جنسی باید حالت پیشگیری رابیشتر در نظر گرفت و مهارتهای خودتان را بالا ببرید.بنابراین یکی از چیزهایی که کمک کننده است این است که مرد و زن نسبت به شرایط فیزیولوژیک و شرایط احساسی خود شناخت کافی پیدا کنند هم مرد باید از دانش جنسی دررابطه با خود و همسرش آگاه باشد و هم زن درباره مسائل جنسی مرد و دانش جنسی مرد افزایش دهد.

  نویسنده: دکتر نقش واریان