دسته بندی ها
  Filters
  اطلاعات تماس
  جستجو
  خبرخوان

  نوشته های بلاگ  "2018"  از "اردیبهشت"

  0 عادتهای مخرب در روابط زناشویی

  در ارتباطات افراد با يكديگر هر زمان كه دلخوری پيش آيد با فاصله گرفتن از يكديگر تسكين پيدا مي كنند.
  اما در روابط زناشویی اين فاصله گرفتن نمی تواند بدون به خطر انداختن زندگی مشتركتان باشد.
  بخاطر اينكه نمی توانيد از هم فاصله بگيريد، هفت عادت مخرب را وارد رابطه ميكنيد:

  هر يك ميخواهيد حرف خود را بر كرسی بنشانيد.
  بحث را با نيش و كنايه ادامه ميدهيد و به خاتمه می رسانيد.
  سعی در تغيير همسر خود داريد.
  به ديگری بقبولانيد كه او اشتباه ميكند.
  ديگری را بخاطر مشكل موجود سرزنش می كنيد.

  به او ميگوييد كه نسبت به نيازهای شما بی تفاوت است.
  تلاشی براي حل مساله نميكنيد . 
  براي جلوگيری از اين موارد بهترين راه اين است که هر زمان دچار چنين حالاتی شدید در ابتدا كمی صبور باشيد.
  قبل از اينكه كلامی را بر زبان بياوريد كه باعث ناراحتی همسر شما شود  اندكی فكر كنيد و تمام تلاش خود را بكار ببريد كه از يك راه حل مساله استفاده كنيد و يك راه جديد برای حل مشكل بيابيد.

  منبع : مرکز آموزش و مشاوره بهارنکو

  0 چگونه رابطه جنسی رضایت بخشی داشته باشیم؟

  به نام خدا
  سلام یکی از مسائلی که انسانها را به ازدواج با هم میکشونه مساله ارضای نیاز جنسیه و متاسفانه باید بگم که عدم توجه به ارضای صحیح و لذتبخش این میل باعث میشه زوجین در ابتدا نسبت به هم دلخور بشوند و در ادامه رفتارهای نامناسبی و برداشت های غلطی در ارتباط های روزمره با یکدیگه داشته باشند و حتی به طلاق هم می انجامه
  اما نکته خیلی مهم این مساله اینه که بسیاری از زوجین حتی نمیدانند نابسامانی های زندگی و بدرفتارهای بین خود و همسرشون ناشی از همین مساله یعنی عدم رضایتبخش بودن ارضای میل جنسی است شاید در همین چند سال اخیر صحبت از این مساله تابویی بود که حرف زدن در این مورد رو غیرممکن می کرد ولی خوشبختانه امروزه می توان به راحتی در این خصوص صحبت کرد و حتی مشاوره داد.

  ❗️اما نکته اساسی اینجاست که چرا این میل در بیشتر افراد  به خوبی ارضا نمیشه؟؟
  در پاسخ باید بگم اگر برفرض اینکه زن و مرد هردو از اندام های جنسی مناسبی برخوردار باشند وهیچ اختلالی در آنها وجود نداشته باشه واصطلاحا" از نظر فیزیولوژیکی مشکلی نداشته باشند اصلی ترین دلیلی که یک رابطه جنسی رو تخریب میکنه عدم درک صحیح و شناخت از جنسیت طرف مقابل است چراکه باید بدانیم شکل و شیوه ارضای میل جنسی در زن و مرد با هم کاملا متفاوت است پس شناخت صحیح میل جنسی طرف مقابل و نحوه ارضای جنسی اون بسیار موثر است که در این خصوص قبلا توضیحاتی دادم اما در کنار این شناخت برخی رفتارها حین رابطه جنسی هم وجود داره که رعایت نکردنشون میتونه این رابطه رو تهدید کنه و حال طرف مقابل رو بگیره
  در مطلب زیر سعی خواهم کرد برخی از این رفتارها که به نظر شاید کم اهمیت هم به نظر برسه رو بیان کنم:

  ✅اولین نکته در رابطه جنسی در نظر گرفتن زمان مناسب برای این کار است بعضی وقت ها هست که آماده رابطه جنسی هستیم ولی شوهر یا همسرمون دروضعیت جسمی و یا روحی مناسبی نیست اینجاست که هرگز او را با کنایه و یا تهدید وادار به رابطه جنسی نکنیم!!! متاسفانه برخی در اثر تبلیغات احساس میکنند سکس خشن برای طرف مقابل لذت بخشه در حالی که این مساله صرفا" زاده افکار منحرف است
  ✅نکته دیگه انجام رابطه جنسی در مکانهای مختلف و متنوع است. تنوع در انتخاب مکان های مختلف منزلتون ضمن لذتبخش کردن این رابطه، خاطرات خوبی رو در جای جای خونه برای خود و همسرتون به همراه خواهد داشت.
  ✅نکته دیگه انجام روش یا در اصطلاح پوزیشن های مختلف در رابطه جنسی هست هرگز از یک روش استفاده نکنید و بدانید پوزیشن های مختلف لذت های خاص و ویژه ای برای یک مرد و خصوصا برای خانم ها ایجاد میکنه.

  ✅نکته دیگه این است که کاری کنید که خانم یا شوهرتون احساس کنه در هنگام رابطه جنسی به او و لذتش هم توجه میشه و براتون مهمه است، کاری نکنید که او فکر کنه فقط دنبال ارضای خودتون هستید گفتن اینکه دوست دارم به اوج لذت برسونمت میتونه این حس رو در او ایجاد کنه.
  ✅نکته دیگه به همسرتون و شیوه ارضای میل جنسیش توجه کنید. مثلا اگر آقایی هستید که زود دچار انزال میشید با انجام تکنیک هایی در حین رابطه جنسی همچون تکنیک stop & start (ایست و ادامه) زمان این رابطه رو افزایش بدید و یا اگر خانمی هستید که دیربه مرحله ارگاسم میرسید باید حتما با پوشیدن لباس های جذاب و چسبان و رفتارهای طنازگونه ضمن تحریک شوهرتون از او بخواهید با پیش نوازی شما و انجام رفتارهایی همچون نوازش اندامهای شما به ارضای سریع این میل درشما کمک کنید.

  ✅نکته بعد اینه که مکانی که در اون رابطه برقرار میشه باید مکانی آرام و از نورهای ملایم حداقلی برخوردار باشه یادتون باشه از خاموش بودن تلویزیون ، آیفون و تلفن ها مطمئن باشید.
  ✅نکته دیگه درحین رابطه جنسی از شوهر یا خانمتون انتقاد نکنید و مسایل روزمره پیش اومده بینتون و دلخوری ها رو یاداوری نکنید و سعی کنید تمام تمرکزتون بر روی خود، همسر و رابطه تون باشه نکته خیلی مهم اینه که هیچ وقت از کسی در هنگام رابطه با همسرت تعریف نکن.

  ✅نکته بعد اینکه از ظاهر و بدن خانمتون در حین رابطه تعریف کنید و همچنین در حین رابطه دائم کلمات و جملات اقتدار ده به شوهرتون بگید مثلا بهت افتخار میکنم
  ✅نکته دیگه بعد از اینکه رابطه جنسی تمام شد سریع بستر رو ترک نکنید و از یکدیگر تشکر کنید و از حس خوب ارضا شدنتون تعریف کنید.
  یادتون باشه رابطه صحیح و جذاب زناشویی معجزه ایه که دوامبخش و متعهدکننده افراد در زندگی مشترک است.

  منبع : مرکز آموزش و مشاوره بهارنکو

  0 ❣️ابراز محبت به همسر

  یکی از راه های تحکیم بنیان خانواده ارتباطات کلامی مناسب است. سخنان عاطفی و بهره گیری از کلمات دلنشین و خطاب های شایسته و محبت آمیز همسر را جذب می کند؛ استفاده از این جملات است که موجب می شود خواسته یا ناخواسته شنونده از همسر راضی شده و در دلش نوعی احساس محبت نسبت به او ایجاد می شود. اگر در خانواده ای مرد یا زن با عبارات زیبا و دلپذیر همسرش را صدا کند، علاوه بر اینکه به فرزندان چگونه سخن گفتن را می آموزد، در قلب او جایگاه ویژه ای خواهد یافت. مردها لازم است به این نکته بسیار مهم توجه داشته باشند که لازمه شادابی روح زن و جلوگیری از افسردگی و پژمردگی او این است که زن، خود را محبوب همسر خویش ببیند و از عشق و علاقه او نسبت به خود مطمئن باشد.

  همین اعتماد و اطمینان، امنیت خاطر زن را تأمین می کند و به آرامش درونی او می افزاید. این مسأله تا آنجا روحیات زن را تحت تأثیر قرار می دهد که علاقه و عاطفه او نسبت به فرزندانش نیز از این امر تأثیر می پذیرد؛ یعنی، حتی عاطفه مادری نیز به شدت از عواطف شوهر نسبت به زن متأثر می شود. حمایت و مهربانی قلبی مرد و ابراز کلامی آن برای زن‎ بسیار اهمیت دارد. نکته ای که در اینجا باید به آن توجه کرد این است، زن اغلب نمی تواند از بی مهری یا کم توجهی همسرش نسبت به خود شکوه کند و گلایه خود را با وی در میان بگذارد؛ گویی چنین کاری را در شأن خود نمی بیند و آن را مایه تحقیر خود می بیند، اما چون از چنین چیزی پیوسته رنج برد، آثار نامطلوب این احساس درونی به تدریج در اعمال و رفتار و به ویژه در برخوردهای او با همسرش پدیدار می شود و روز به روز مسائل را پیچیده تر می سازد. لزوم عشق و ابراز محبت نسبت به زن را با تشبیه زیبایی این گونه بیان کرده اند: مرد مانند کوهسار است و زن به منزله ی چشمه و فرزندان گل ها و گیاهان، چشمه باید باران کوهسار را دریافت و جذب کند تا بتواند آن را به صورت آب صاف و زلال بیرون دهد و گل ها و سبزه ها را شاداب و خرم کند.

  پس همانگونه که رکن حیات دشت، باران کوهستانی است، رکن حیات خانوادگی نیز احساسات و عواطف مرد نسبت به زن می باشد که در پرتوی آن هم زن، هم زندگی و هم فرزندان، صفا و جلا و خرمی می گیرد.
  ⏪احترام گذاشتن
  احترام یکی از بزرگ ترین مسئولیت های زناشویی است. احترام به نظرات، رفتارها و حتی تنهایی و حریم خصوصی همسر و همچنین احترام به خانواده، فامیل، دوستان و آشنایان همسر و نشانه مسئولیت پذیری است، هر یک از زن و مرد خودش را دوست دارد و به حفظ شخصیت خویش علاقه مند است. دوست دارد محترم و گرامی باشد. از تحقیر و توهین رنجیده خاطر می گردد. اگر مورد احترام قرار بگیرد احساس شخصیت نموده و به کار و زندگی دلگرم می شود.

  کمک مرد به همسر در فرزند پروری
  وقتی صاحب فرزند می شوید در مقام پدر یکسری مسئولیت هایی دارید که اکثر آقایان آنها را نمی دانند و فکر می کنند که تمام مسئولیت بزرگ کردن فرزندان، با مادر است و پدر فقط وظیفه دارد که گاهی از سر تفریح با فرزندش بازی کند. از همان ابتدا که همسرتان باردار می شود شما وظیفه دارید که آرامش جسمی و روانی را برای همسر و فرزندتان فراهم کنید و در این مسیر طاقت فرسا در کنار همسرتان باشید و سختی هایی که او به عنوان مادر متحمل می شود را درک کنید. پس از به دنیا آمدن نوزاد نیز در نگهداری او به همسرتان کمک کنید و به فرزندتان اجازه دهید همیشه شما را کنار خودش احساس کند و شما را موجودی جدای از مادر نبیند.

  تماس جسمی با نوزاد از طرف پدر می تواند در ارتقای هوشیاری نوزاد مؤثر باشد و از طرفی به همسرتان در امر بزرگ کردن بچه کمک کنید تا او نیز بتواند آرامش نسبی به دست بیاورد و در تربیت و پرورش فرزندتان کوشاتر و مفیدتر عمل کند. هر چه فرزندتان بزرگ تر می شود اگر بتوانید با او یک رابطه دوستانه و صمیمانه برقرار کنید به شما نزدیک تر خواهد شد.

  ⏪هدایت خانواده به سوی خدا و کمال معنوی
  یکی دیگر از وظایف مرد در جایگاه سرپرست خانواده، راهنمایی همسر و فرزندان به سوی مسیر درست الهی و دور کردن آنها از گمراهی است.

  منبع : مرکز آموزش و مشاوره بهارنکو

  0 ✔️چه طور شوهرم رو‌متقاعد کنم که کارش اشتباهه؟ (خانم ها بخوانند)

  ✔️چه طور شوهرم رو‌متقاعد کنم که کارش اشتباهه؟
  (خانم ها بخوانند)

  آقایون معمولا در برابر عذرخواهی کردن و قبول نصیحت از خودشون مقاوت نشون می دن (مخصوصا اگر نصیحت کننده همسرشون باشه) حالا به راهکارهای عملی متقاعد کردن این دسته از آقایون می پردازیم؛
  1⃣⬅️اولین نکته ای که باید مد نظر قرار بدید اینه که آیا همسرتون می دونه این کارش اشتباه هست یا نه؟مسلما اگر نمی دونه کارش اشتباهه،شما وظیفه دارید حداقل برای یک بار هم که شده این مسأله رو با ایشون در میون بگذارید، شاید با شنیدن این مسئله به خودشون بیان و مشکل حل و فصل بشه.

  2⃣⬅️از قضیه ساندویچ استفاده کنید؛ این قضیه به ما یاد می دهد وقتی می خواهیم از کسی انتقاد کنیم بهتره جمله انتقادی رو بین دو جمله مثبت قرار بدیم و با این کار عملا تأثیر منفی جمله انتقادی رو کم کنیم. مثلا؛ اگر همسرتون مشغول انجام تزئینات ساختمون هست و یه جایی از کار  به نظرتون مشکل داره به جای اینکه مستقیم بهش بگید اشتباه کرده بهتره بگید:« شما که اینقدر برای خوشگلی خونه مون وقت گذاشتید بهتر نبود توی سالن از این طرح کاغذ دیواری استفاده می کردید؟ البته شما تو کار تزئینات واردتر از منید».مطمئنا همسرتون با شنیدن این جملات به جای تدافعی عمل کردن  از پیشنهاد شما استقبال هم می کنه.

  3⃣⬅️خیلی نصایح تون رو کش دار نکنید و از تکرار زیاد انتقاد هم پرهیز کنید؛ یادتون باشه آقایون فقط به چند جمله اول  سخنرانی های شما گوش می کنند.
  4⃣⬅️مدام اشتباهات گذشته رو پیش نکشید؛ یادتون باشه یادآوری اشتباهات گذشته همسرتون و اینکه اگر به نصایح شما گوش می داد این اتفاق نمی افتاد می تونه اثر عکس داشته باشه و همسرتون رو لجبازتر کنه. پس زیاد مته به خشخاش نگذارید.

  5⃣⬅️سعی کنید قبل از بیان انتقاد از همسرتون تعریف کنید؛ مردها زبان عشقشون تأیید هست، پس اگر می خواهید  انتقاد پذیرتر باشند لازمه ابتدا از اونها تعریف کنید و از زحماتشون تشکر کنید بعد انتقادتون رو در قالب سؤالی و به صورت پیشنهادی مطرح کنید‌.این کار باعث می شه سریعتر به نتیجه برسید.
  6⃣⬅️هرگز در جمع از همسرتون انتقاد نکنید؛ مطمئن باشید حتی اگر صد در صد هم حق با شما باشه وقتی در جمع از همسرتون انتقاد کنید، حالت دفاعی به خودش می گیره و بر فرض هم که حق رو به شما بده، ازتون دلگیر می شه.

  7⃣⬅️گرو کشی نکنید؛ بعضی از زوجین فکر می کنند چون همسرشون مرتکب اشتباهی شده پس اوناها هم مجوز دارن که اشتباه کنن! لج و لجبازی فقط باعث سردی روابط و دور شدن شما از همسرتون می شه.
  ⭕️مطالعه کتاب مهارت های زندگی ترجمه دکتر شهرام محمدخانی رو به شما دوستان عزیز توصیه می کنم.

  منبع : مرکز آموزش و مشاوره بهارنکو

  0 ♨️پرده بکارت ( قسمت اول )

  پرده بكارت (هایمن) لایه ای از جنس پوست  است كه تمام یا قسمتی از دهانه واژن را می پوشاند. Hymen، نام علمی پرده بکارت بوده و به معنای پوست یا پرده كه از نام الهه ازدواج و عروسی یونانیان گرفته شده است.

  ➖در مراحل اولیه رشد جنین مونث، هیچ دهانه ورودی به واژن وجود ندارد. لایه باریك بافتی كه در این مرحله واژن را می پوشاند، قبل از تولد به طور ناقص تقسیم می شود، این لایه بعدها پرده بكارت را به وجود می آورد.

  ✔️در صورتیكه در مرحله قبل از تولد، تقسیم لایه به طور كامل صورت گیرد، موجب می شود بعضی زنان به طور مادرزاد، پرده بكارت نداشته باشند. تعداد افرادیکه به طور مادرزادی پرده بکارت ندارند، کم بوده و این نوع پرده بکارت، در معاینه، با پرده بکارت پاره شده، توسط پزشک یا ماما فرق داده می شود .

  ✳️بسیاری تصور می كنند كه پرده بكارت، داخل واژن قرار دارد. در صورتیكه اینطور نیست.
  ⬅️پرده بكارت، دقیقا در ورودی دهانه واژن قرار دارد. نهایتا 1 سانتیمتر داخل تر به همین دلیل، دخول های بسیار سطحی نیز ممکن است منجر به آسیب به پرده بکارت شوند.

  منبع : مرکز آموزش و مشاوره بهارنکو

  0 رفتارها و بازخوردها

  انسانهايي كه در سرتاسر اين دنيا زندگي مي كنند در برخورد با اطرافيان به گونه اي متفاوت عمل ميكنند و باعث ميشوند كه بازخوردهاي و انرژي هاي منفي يا مثبت به ديگران وارد كنند.
  فردي را در نظر بگيريد كه حتي  براي كوچكترين مسائل شروع به شكايت كردن ميكند ديگران را در مورد بوجود آمدن مشكلات مسئول ميداند و هيچ گونه مسئوليتي را در مورد وضع كنوني نمي پذيرد.

  كنار آمدن با اين گونه افراد سخت مي باشد و در رابطه با همسر هم اين شاكي بودن اثرات تخريبي به جا مي گذارد.
  كساني كه هميشه با شك دست به گريبانند و نسبت به همه چيز و همه كس حس بدبيني دارند مرتب فكر ميكنند ديگران به آنها حسادت ميكنند. اين گونه افراد ديگران را كم اهميت نشان مي دهند و خود را خيلي بالاتر از ديگران فرض ميكنند. معتقدند دائم بايد از آنها تعريف وتمجيد شود .اين افراد در رابطه به همسر هميشه با حقارت به طرف مقابل نگاه ميكنند.

  افرادي كه مظلوم نمايي و نقش قرباني شدن را دوست دارند. علاقه زيادي دارند كه ديگران را كنترل كنند و طوري رفتار كنند كه ديگران مجبور به پذيرش رفتارها و خواسته هاي آنان شوند. اين گونه افراد در رابطه با همسر جر و بحث زيادي ميكنند تا بتوانند به خواسته خود برسند.
  مراقب انرژي هايي كه با رفتارمان به ديگران ميدهيم باشيم.

  منبع : مرکز آموزش و مشاوره بهارنکو

  0 ❓چرا زن و شوهرها دعوا می کنند؟ برای حل دعوا چه کار کنیم؟

  اگر بخواهیم به علل اصلی دعوای بین زن و شوهر بپردازیم قطعا عدم درک یکدیگر عامل اصلی این مساله است که آن هم ریشه در عدم شناخت صحیح یکدیگر و وجود قضاوت ناصحیح و به دنبال آن بروز رفتارهای ناپسند میشه البته عامل دیگه بروز دعوا تلاش برای تغییر دادن رفتارهای یکدیگر وشبیه شدن به همدیگر است که اینهم موجب ایجاد نفرت و فاصله بین اونا وحتی مقاومت برای این تغییرمیشه.

  در زیر به چند راهکار برای کاهش ویا حل دعوای زن وشوهر اشاره می کنم:
  ✅اولین و مهترین راهکار شناخت رفتار و روحیات طرف مقابل است چرا که این مساله موجب میشه زن وشوهر از زاویه دید طرف مقابل به هم نگاه کنند و همین مساله بسیاری از سوء تفاهم ها را حل می کنه
  ✅راهکار دوم اصلاح تفکر وواگویه هایی(باخود حرف زدن وتلقین کردن به خود) است که انسان برای خود ایجاد می کندچندی پیش در جایی شنیدم که اگر یک نفر به خود یک واگویه منفی بده حداقل باید 17 نفر به او واگویه مثبت تلقین کنند تا اثر اون از بین بره جدا از درستی یا نادرستی این آمار آنچه که مسلم است اینه که واگویه منفی اثر منفی بر انسان میگذاره حالا در یک دعوا بلافاصله دو طرف شروع به واگویه های منفی به خود می کنند و اگر تعداد این واگویه ها زیاد شود همانند فنری که جمع شده عمل می کنه و ناخودآگاه اونا رو به جان همدیگه می اندازه پس در هنگام دعوا از تلقین واگویه های منفی به خود جلوگیری کنیم البته برای جلوگیری از ایجاد این واگویه ها باید شیوه تفکرمان رااصلاح کنیم وبرای این کار باید به تفکر منطقی برسیم و برای ایجاد یک تفکر منطقی بایدخطاهای شناختی که موجب جلوگیری از این تفکرمنطقی میشوند را اصلاح کنیم

  یکی از این خطاهای شناختی خطای همه یا هیچ است که خیلی بر روی افکار ما اثر میگذاره و اونا رو غیر منطقی می کنه به عنوان مثال زن و شوهری را فرض کنید که با هم مشاجره می کنند و بلافاصله قهر میکنند حالا اگر این دو اینگونه با خود حرف بزنند که همسرم ((هیچ وقت)) من رو درک نمیکنه و یا((همیشه)) میخواد منو اذیت کنه طبیعی است که با این شیوه تفکر دچار اضطراب و استرس میشه و فرد مضطرب واگویه های منفی به کار خواهد برد ولی اگر همین شخص اینگونه با خود حرف بزنه که همسرم ((بعضی)) وقت ها منو درک نمیکنه و ((گاهی)) هم منو اذیت می کنه طبیعی است که واگویه ی که برای خود به کار میبره خیلی منفی نخواهد بود وحتی با کمی مکث احساس بدی هم نخواهیم داشت و در واقع اصلاح این خطای شناختی موجب میشه ما حتی در دعوا هم حس کنیم همسر ما انسان بدی نیست و ویژگی های مثبت هم داره وهمین موجب میشه وقتی بخواهیم تنش بوجود اومده رو کم کنیم و پا پیش بگذاریم ،نه احساس حقارت می کنیم ونه خسته میشیم.

  راهکار دیگه ای که موجب کاهش دعوا و یا حل اون میشه اینه که در هنگام حرف زدن در دعوا از ضمیر جمع استفاده کنیم و در طرح مسائل ناخونشایند خودمان را هم دخیل کنیم اینجوی طرف مقابل احساس نمیکنه دارید متهمش می کنید

  منبع : مرکز آموزش و مشاوره بهارنکو

  0 ✅عفّت زبان

  بد زبانی، فحاشی و ناسزاگویی باعث گستاخی و جسور شدن اعضای خانواده نسبت به یکدیگر می شود؛ بد زبانی مرد باعث از بین رفتن ابهت او در نزد زن و فرزند خود می شود؛ کسی که در گفتار با کلمات توهین آمیز و فحش و ناسزا دیگران را بیازارد، عفت زبان ندارد. چنین فردی قبل از هر کس همسرش را مورد حمله قرار می دهد و در برابر هر چیزی که مطابق میلش نباشد به ناسزاگویی می پردازد. در حالیکه اگر مردِ خانه عفت کلام داشته باشد،

  سایر اعضا خانواده نیز به تبعیت از او مواظب کلام و گفتار خود خواهند بود بنابراین، داشتن عفت زبان یکی از خصوصیات یک شوهر و پدر شایسته است.
  ✅سخاوت
  مردی که خِسّت و بخل را بر خود و دیگران روا دارد، شوهر خوبی نخواهد بود. بخشش و فراهم کردن رفاه و توسعه دادن به زندگی خانواده از طریق مال حلال و دست و دل باز بودن، از خصوصیات یک شوهر خوب است.

  تهیه هدیه و کادو برای همسر از اعمالی است که یک شوهر شایسته به مناسبت های مختلف انجام می دهد.

  ☑️نتیجه گیری:
  خانواده ای موفق و خوشبخت هستند که اعضای آن در کنار هم احساس خوب بودن داشته باشند. در رأس این خانواده مرد است که می تواند با دقت و نکته سنجی تعاملات بسیار قوی و ناگسستنی را بین اعضای خانواده خود با تدبیرش فراهم کند. مرد می بایست در مدیریت خانواده به تصمیم گیری عاقلانه بپردازد و اداره ی خانواده را بر محور عقل و منطق استوار سازد.

  از ویژگی های خانواده موفق می توان تفاهم، همدلی و همچنین مشورت با سایر اعضاء خانواده، صمیمیت، عطوفت، احترام و مسئولیت پذیری افراد نسبت به یکدیگر را نام برد.

  منبع : مرکز آموزش و مشاوره بهارنکو

  0 تکنیک همسرداری (شماره 1 )


  زن ها اگر شاد باشند خانه می تپد

  زن ها اگر موهایشان را شکل دهند، اگر صورتشان را آرایش کنند، اگر لباسهای شاد بپوشند زندگی در خانه جریان پیدا می کند

  زن ها اگر کودک درونشان هنوز شیطنت کند، اگر شوخی کنند، بخندند، همه اهل خانه را به زندگی نوید می دهند

  اگر روزی زن خانه چشمهایش رنگ غم بدهد
  حرفهایش بوی گلایه و کسالت بدهد
  اگر ذره ای بی حوصله و ناامید به نظر برسد
  تمام اهل خانه را به غم کشیده است

  آری زن بودن دشوار است
  زنان ارمغان آور شادی، گذشت و خنده اند
  یادمان نرود قلب خانه باید بتپد...

  آقای محترم مواظب قلب خانه ات باش

  منبع : مرکز آموزش و مشاوره بهارنکو

  0 ♨️زگیل تناسلی

  ⭕️آیا مبتلایان به زگیل تناسلی می توانند ازدواج کنند؟
  مبتلایان به زگیل تناسلی ، منعی برای ازدواج کردن ندارند، لیکن به علت اینکه این بیماری به شدت مسری است، در صورتی که فردی که می خواهند با وی ازدواج کنند هنوز آلوده نشده است، حتما باید واکسن گاردازیل تزریق نماید.

  ⭕️آیا زگیل تناسلی مانعی برای بچه دار شدن است و در بارداری به جنین منتقل می شود؟
  زگیل تناسلی در باروری و بچه دار شدن هیچ مشکلی ایجاد نمی کند.
  ویروس زگیل تناسلی ویروس سطحی است و شواهدی از ورود آن به خون مشاهده نشده و در حین بارداری نیز به شرط سلامت کیسه آب مادر به جنین منتقل نمی شود لیکن در هنگام زایمان طبیعی چنانچه نوزاد از کانال زایمان آلوده عبور کند احتمال ورود ویروس به حنجره نوزاد و ایجاد پاپیلوم حنجره وجود دارد به همین علت عده ایی از متخصصان معتقدند که زایمان در این افراد بهتر است به روش سزارین باشد.

  ⭕️اگر یکی از زن و شوهر مبتلا به زگیل تناسلی باشند، چقدر احتمال دارد دیگری هم مبتلا شود؟
  اگر یکی از زوجین که با هم رابطه جنسی دارند، مبتلا به زگیل تناسلی باشد احتمال آلودگی دیگری نزدیک به یقین است، لیکن ممکن است بدون علامت باشد.
  ⭕️آیا زن و شوهری که زگیل تناسلی دارند می توانند رابطه جنسی داشته باشند؟
  زن و شوهری که یکی یا هر دو مبتلا به زگیل تناسلی هستند و قبل از ابتلا یا مشاهده ضایعات با هم رابطه جنسی داشته اند، منعی برای رابطه جنسی ندارند.

  ⭕️کدام یک از زوجین مبتلا دیگری را آلوده نموده است؟
  توصیه اکید به تمامی زوجین مبتلا به این بیماری آن است که در این مقوله وارد نشوند چرا که اولا هیچ نفع تشخیصی و درمانی در آن وجود ندارد و کمکی نیز از نظر مدیریت درمان به شما و پزشکتان نمیکند ثانیا این قضیه اثبات پذیز نمی باشد.

  ⭕️مبتلایان به زگیل تناسلی در خانه چه احتیاطاتی بکنند؟
  مبتلایان به این بیماری در خانه بجز جداسازی لباس زیر، حوله، لیف، صابون و تیغ که از بدهیات اولیه بهداشت فردی است نیاز به اقدامات بهداشتی وسواس گونه ندارند. به یاد داشته باشید که این ویروس از طریق دستگیره در ،شیر آب و سایر تماس های روزمره منتقل نمی شود. اگر همه اعضای خانواده از یک توالت فرنگی(نه ایرانی) مشترک استفاده میکنند بهتر است از پدهای یک بار مصرف مخصوص که بر روی توالت فرنگی قرار میگیرد استفاده کنند و اگر در این خانواده ها افراد بالای 12سال زندگی می کنند تزریق واکسن گاردازیل به آنها توصیه میشود.

  ⭕️آیا استفاده از کاندوم از ابتلای به زگیل تناسلی جلوگیری می کند؟
  میزان سرایت را کاهش می دهد ولی چون انتقال از طریق پوست به پوست است ،احتمال انتقال از سایر مناطق آلوده پوست از بین نمی رود.
  ⭕️آیا زگیل های تناسلی سرطانی می شوند؟
  زگیل های تناسلی به خودی خود ضایعاتی خوش خیم هستند و تبدیل آنها به ضایعات که انواعی از آن موجب (HPV)  سرطانی نادر است. ولی ویروسهای پاپیلوم انسانی زگیل تناسلی می شوند انواع دیگری هم دارند که زگیل تناسلی ایجاد نمی کنند ولی با بدخیمی های دهانه رحم ،واژن ،آلت و مقعد در ارتباط هستند.

  منبع : مرکز آموزش و مشاوره بهارنکو